Yurtdışında yaşayan ve dişleriyle sorunu olan herkesin merak ettiği hususların başında Türkiye’ye gitmeyi düşünüyorum, ama yurtdışı diş implantları bana uygun mu? Sorusu olmuştur. Bu makalemizde bu sorunun yanıtını verelim istedik. Bu sayede Türkiye’ye gelmek isteyen gurbetçi ve yabancıların kafasına takılan bu soruyu da aydınlatmış oluruz.

Diş turizmi, Türkiye’de popüler bir alternatif haline geliyor. Peki, yurtdışında implant yaptırmak sizin için ideal çözüm mü?

Daha Düşük Başlangıç ​​Maliyeti

Diş turizminin en çekici özelliği fiyat etiketidir. Döviz kurları ve daha düşük genel masraflar, bazı ülkelerdeki implant tesislerinin hastalar için daha cazip olan ücretleri sunmasına izin vermektedir. Tam ağız diş implantı bazen 12.000 Dolara kadar düşük olabiliyor.

Bu rakamlar, bütçesi olanlar için oldukça çekici olabilir. Ne yazık ki, ilk işlem maliyeti genellikle diş implantları için yurt dışına seyahat etmenin tek nedenidir. Türkiye’ye gelen hastalar diş turizmi konusunda harika deneyimler yaşarken, bazıları da bunun endişesini yaşıyor.

Yurt Dışı Diş İmplantları Bana Uygun Mu?

Yurt Dışı Diş İmplantları Bana Uygun Mu?

Diş İmplantları İçin Yurt Dışına Seyahat Etmeme Sebepleri

Sorumluluk Eksikliği: Eğer farklı bir ülkede dişlerinizi yaptırıyorsanız bu diş alanında gelişmemiş bir ülke olduğunda cerrahınızın sorumsuzca davranışıyla karşılaşmanıza neden olabilir ve bu durumda, yasal bir işlem yapamayabilirsiniz. Oysaki Türkiye’de böyle bir durum söz konusu değildir. Yani her şey olması gerektiği gibi başlar ve tamamlanır. Daha önce yurt dışından tedavi için gelmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiş olan hastalarımız bunun en basit örneğidir.  Bu nedenle diğer ülkelerin dışında Türkiye bu alanda gerçekten de modern tesisler, hizmetler ve uzmanlara sahiptir.

İlginizi Çekebilir : İzmir Diş İmplantı

Planlama ve Zaman

Türkiye diş tedavileri konusunda standart uygulamalarla hareket eder. Bu işlemlerin tamamı hastanın konforuna ve kaliteli sonuca odaklanmış olduğu gibi Türkiye’ye gelen her hasta düzenden memnun kalmıştır. Her şey plana uygun bir şekilde başlar ve aynen o şekilde de devam eder.

Takip ve Bakım

İmplant yerleştirildikten sonraki ilk 6 ay içinde takip ve bakımı gereklidir. Dişler çekildiğinde, dişeti çizgisinin şeklinde bir kayma olacaktır. Bu, ameliyat günü yerleştirilen protez dişlerin iyileşme dönemi bittikten sonra diş etlerine neredeyse hiçbir zaman mükemmel bir şekilde uymayacağı anlamına gelir. İyileşme süresi boyunca cerrahınıza erişiminizin olmaması sizi zor bir duruma sokabilir. Türkiye’de bu hizmeti veren kliniklerin tamamı takip sorumluluğunu üstlendikleri hastaların belli periyotlarda kontrolünü sağlar ve bunun içinde hastaları kliniğe davet eder. Belirlenmiş olan zaman dilimlerinde dişlerini kontrol ettiren hastalar süreç içerisinde özellikle diş etleri konusunda hiçbir problem yaşamazlar.

Yurt Dışı Diş İmplantları Bana Uygun Mu?

Yurt Dışı Diş İmplantları Bana Uygun Mu?

Komplikasyonlar

Yeni bir implant takmanın kolay ve konforlarının yanı sıra biraz zahmet gerektirdiği de bilinir. Bunun içinde süreç içerisinde bazı hastalarda istenmeyen komplikasyonlar oluşabilir. Önemli olan bu gibi durumlara hızlı müdahale ederek hastanın yaşam koşullarının bozulmamasını sağlayabilmektir.

Her implant işlemi aynı prosedürü ve başarıyı sunmaz. Bunun için önceliğiniz mutlaka doğru diş hekimi ve kliğini seçmek gerekir. Biz bugüne kadar uyguladığımız tüm implant cerrahîlerinde başarılı sonuçlar elde ettik. İlk muayenede süreç belirlenirken nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı da bellidir. Eğer hastaya ilk muayene sonrasında ekstra bir tedavi gerekiyorsa bu süreç asla atlatılmaz ve geçiştirilmez.

Seyahate Çıkmadan Önce Sormanız Gereken Sorular

 • Doktorun uzmanlık derecesi nedir
 • Nasıl bir uygulama yapılacak ve uygulamanın süreci nasıl olacak
 • Gelirken yanımda neler getirmem gerekiyor
 • Süreç ne zaman başlar ve tamamen tamamlanır, kaç kez gelmem gerekecek
 • Fiyatlar ne düzeyde, fiyata garanti dahil mi?
 • İmplantları hangi firma üretiyor, malzemesi nedir?
 • Ülkeme dönmem ne kadar sürer?

2 adet yorum “Yurt Dışı Diş İmplantları Bana Uygun Mu?

 1. Yunus35 dedi ki:

  İngiltere Londra’dan geleceğim buradaki diş implantları ile sizin Türkiye’de yaptığınız diş implantları uyumlu ise acele fiyat rica ediyorum. Uyumlu olmaları önemli benim için sonuçta yarın dişte bir sıkıntı yaşasam atlayıp hemen gelemeyebilirim ve diş tedavisi acil olupta implant uyumsuz oldu mu sıkıntı çekmek istemiyorum. Acil dönüş lütfen.

  • implant izmir dedi ki:

   Türkiye de en iyi implant diş kliniği diş doktoru tavsiyesi gibi bilgiler ve İmplant markaları ve implant fiyatları ile ilgili bilgi için kliniğimizi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir