Kırk yılı aşkın dünya çapında yapılan araştırmalar, diş implantlarının güvenli olduğunu ve titanyumun insan vücuduyla biyolojik olarak uyumlu olduğunu göstermiştir. İlk diş implantı hastalarının çoğu sağlıklı ve dengeli gülümsemelerin keyfini çıkarmaya şimdiye kadar devam ediyor.

Diş İmplantları Nasıl Yerinde Kalır?

Diş implantlarının yerinde kalmasını sağlayan birtakım işlemler vardır. Titanyum diş implantı cerrahi olarak yerleştirildiğinde, 3 ila 5 aylık bir süre içinde çene kemiğine kaynaşır. Osseointegrasyon, kemiğin insan yapımı bir diş kökü oluşturmak için titanyum diş implantıyla kaynaştığı bu biyolojik sürecin adıdır.

Diş İmplantları Ağrılı mı?

İmplant işlemlerinin çoğu lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilebilir. Lokal veya genel anestezi, prosedürünüzün ağrısız olmasını sağlamaya yardımcı olur. Kliniğimiz, deneyimli, anestezi ekibinin hizmetleri aracılığıyla genel anestezi altında implant uygulamasını gerçekleştirir.

İzmir Diş İmplantları Güvenli mi?

İzmir Diş İmplantları Güvenli mi?

Diş İmplantı

Ttedavi konseptini kullanan diş implantı işlemleri, stabilite ve olağanüstü estetik sonuçlar sağlayan uygun maliyetli bir seçenektir. Çıkarılamaz bir protez, maksimum stabilite için konumlandırılmış dört diş implantıyla desteklenir. İmplantlar bilgisayar destekli implant protokolleri kullanılarak yerleştirilebilir. Her arkta dört implant üzerine inşa edilen protezlerin başarı oranı, daha fazla ankraj gerektiren vakalardaki başarı oranı ile aynıdır. Bir hastanın gülüşünün üretimine yönelik çok çeşitli yaklaşımlar arasından seçim yapmasına olanak tanır. Son protez, akrilikten porselene kadar çeşitli derecelerde laboratuar malzemelerinde yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir : İzmir Diş İmplant

Mini Diş İmplantlar Nelerdir?

Mini implantlar, diş replasmanı için ucuz bir seçenek olarak lanse edilmiştir. Ne yazık ki araştırmalar, mini implantların bir diş protezinin dayanması gereken güçlü ısırma ve çiğneme güçleri için yeterli desteği sağlamadığını göstermiştir. Diş implantının amacı doğal bir diş kökünün yerini almaktır, implant ne kadar güçlü olursa, üzerine yapılan restorasyon o kadar sağlam ve kalıcı olacaktır. Mini implantlar bunu yapamaz.

İzmir Diş İmplantları Güvenli mi?

İzmir Diş İmplantları Güvenli mi?

Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Maliyetler implant sayısına, protez tipine, kemik grefti, anestezi çekim ve diğer işlemlerin yapılıp yapılmayacağına bağlı olarak değişir.

Diş implantı tedavisi düşünüldüğünde, değeri dikkate almak önemlidir. Diş implantları, hareketli protezler gibi diğer seçeneklerden daha maliyetli olsa da, uzun vadeli değeri onları büyük bir finansal yatırım haline getirir.

Protez dişler çürümez. Çıkarılabilir protezler sık ​​sık yeniden takma gerektirir ve hareket edebilir.

Hasarlı dişler genellikle ağrılıdır ve hareketli protezler oldukça rahatsız edici olabilir. Mükemmel uyum sağlayan implant dişleri rahat ve işlevseldir.

Diş implantları genel sağlığınıza katkıda bulunur. İmplant tedavisinin önemli bir parçası, hastalıklı dişlerin çıkarılmasıdır.

İzmir’de İmplant Yaptırmak İçin En Ucuz Yer Nerede?

Çoğu satın alma işleminde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Birçok implant reklamı, “ucuz, düşük maliyetli bir anlaşmayı” teşvik eder. Bazı durumlarda, bu şirketler hizmetin bir bölümünün maliyetini gösterir ve toplam ücret, ilan edilenden çok daha yüksektir. Bazıları ise daha düşük kaliteli malzemeler kullanılır. Dental implant tedavisi çok özel ve karmaşıktır. Bunun için diş kliniği seçerken mutlaka dikkatli olmak gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?