Bir diş implantı, hem kayıp köklerin hem de görünür diş kronlarının yerini alır. Diğer diş protezleri tarafından göz ardı edilen, dişlerin kökleri çenede sağlıklı kemik kütlesini korumak için çok önemlidir. Bir diş kaybolduğunda, çene kemiği uyarılmadan kalır ve körelir.

Dental implantlar, titanyumdan yapıldığından, implantı çevreleyen kemik yeni doku oluşturacak ve implantı stabilize edecektir. İmplant stabilize olduğunda, diş etlerinden hafifçe çıkıntı yapan bir abutmente bir diş kronu veya bir dizi bağlı diş kronu gibi kalıcı bir protez takılabilir.

Kuron ve implant sabitlendikten sonra, hastanın gülüşü doğal görünümlü ve en önemlisi işleyen bir diş ile güzel bir şekilde restore edilir. İmplanttan kronun yerleştirilmesine kadar tüm sürecin tamamlanması tipik olarak 6 ay sürer, ancak bu bireysel tedavi ihtiyaçlarına göre değişebilir.

İmplant diş hekimliği, eksik dişlerin cerrahi olarak doğal dişler gibi görünen, hisseden ve işlev gören yeni protez dişlerle değiştirilmesini mümkün kılar.

İlginizi Çekebilir : İzmir Diş İmplantı

İzmir Diş İmplantının Faydaları

İzmir Diş İmplantının Faydalarıİzmir Diş İmplantının Faydaları

Diş İmplantlarının Faydaları

Diş implantları, diğer diş değiştirme seçeneklerine göre benzersiz avantajlar sunar. Birincisi, diş implantları son derece dayanıklıdır ve ağız fonksiyonunu diğer protez diş seçeneklerinden daha fazla eski haline getirir, hatta hastaların çiğnemesi zor yiyecekleri yemesine de izin verir.

Diş implantları uzun ömürlüdür. Takma dişler zamanla uyumunu kaybedebilirken, diş implantları protezleri ömür boyu olmasa da yıllarca sıkıca tutabilir.

İmplantlar az bakım gerektirir. Temizlik için çıkarılması gereken protezler veya köprülerin aksine implantlar, tıpkı doğal dişleriniz gibi fırçalanarak diş ipi ile temizlenir.

Son olarak, diş implantları diş eti çizgisinin üstündeki eksik dişlerin yerine koymaktan fazlasını yapar. Diş eti çizgisinin altında bir çapa görevi görürler ve tıpkı doğal dişlerin yapacağı gibi kemiği uyarırlar.

Bir veya birden fazla dişi kaybettiyseniz, diş implantını keşfetmeye değer, bu nedenle konsültasyonunuzu bugün planlayın!  Ziyaretiniz sırasında ekibimiz, sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayacak, prosedür hakkında bilgi verecek ve diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir.

Herhangi bir nedenle diş implantları için aday değilseniz, ekibimiz özel ihtiyaçlarınıza daha iyi uyan başka diş protezi seçenekleri önerecektir. Biz, hiç kimsenin eksik bir gülümsemeye veya buna bağlı sağlık risklerine maruz kalmaması gerektiğine inanır ve ona göre çözümler üretiriz.

İzmir Diş İmplantının Faydaları

İzmir Diş İmplantının Faydaları

Diş implantların riskleri nelerdir?

On yıllardır kullanılan diş implantlarının güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. İmplant cerrahisi, diş hekimliğinde en öngörülebilir işlemlerden biridir. Diş implant cerrahisinden kaynaklanan komplikasyonlar nadirdir, ancak herhangi bir tıbbi işlemde olduğu gibi, riskler vardır ve bu riskler, sigara içen veya başka rahatsızlıkları olan hastalar için daha yüksek olabilir.

Riskler şunları içerir:

  • Enfeksiyon
  • Diğer dişlere, diş köklerine, sinüs problemlerine zarar
  • Kırıklar
  • Ağrı, uyuşma veya karıncalanma ile sonuçlanabilen sinir hasarı
  • Yetersiz çene kemiği nedeniyle prosedürün tamamlanamaması
  • implant başarısızlığı

Sağlık geçmişinizi ve alışkanlıklarınız ile ilgili riskleri tam olarak anlamak için herhangi bir prosedürden önce diş hekiminizle konuşun.

Unutmayın diş implantları mükemmel sonuçlar verir, ancak teknik olarak karmaşıktır.

One comment on “İzmir Diş İmplantının Faydaları

  1. emre.karanfil94 dedi ki:

    Bilgilendirici yazınız için çok teşekkürler, implantın yararlarını çok merak ediyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir