İmplant Sonrası Ağrı

İmplant tedavisi sonrasında ağrı yaşanır mı sorusun hastaların en çok sorduğu ve cevabı merak edilen sorulardandır.

 

İmplant tedavisi, çekilen dişlerin yerine yapay diş uygulamaları ile ağızda dişin yerine gelerek boşluğun doldurulmasını sağlamaktadır. İmplant tedavisi veya implant ameliyatı olarak geçmektedir. İmplant tedavisi talepleri son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve fiyatların makul düzeyde olmasından dolayı artmıştır. Hatta implant en popüler tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Hastalar implant tedavisi yaptırarak sağlıklı dişlere kavuşabilmektedir. Birkaç seansta implant yaptırabilir hemen My Nova Diş Polikliniğinden randevu alabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler sunmak üzere buradayız.

 

İmplant tedavisi bu kadar popülerken, en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise implant sonrası ağrı yaşar mıyımdır. Öcenlkle implant çeşitlerini ve ameliyat sonrası yapılması gerekenlerri inceleyelim.

 

İmplant Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

İmplant tedavisi, yapılma amacı ağızda çeşitli sebeplerden dolayı yerleri boş kalmış dişlerin yerine vidalama yöntemi ile uygulanan implantlardır. Çeşitleri de diş muayenesi sonucu sizlerin ağız yapısına en uygun olan implantlar seçilmektedir.

 

En sık tercih edilen implant çeşitleri ise; subperiostal implantlar, intramukozal insertler, endosteal implantlar, endodontik stabilizatörler, transmandibular implantlardır.

 

İmplant çeşitleri arasında en çok kullanılan implant tedavisi  “subperiostal implantlar” olarak ilk sıradadır. İmplant tedavisi My Nova Diş Polikliniği tarafından İzmir’in Karşıyaka bölgesinde uygulanmaktadır.

 

İmplant Sonrası Ağrı Olur Mu?

İmplant tedavisinden sonra hastaların merak ettikleri sorulardan en önemlisi, implant sonrası ağrı olur mu sorusudur. Öncelikle implant tedavisi yapılırken hastaların tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulaması yapılmaktadır. İmplant ameliyatı sırasında hasta herhangi bir ağrı yaşanmamaktadır. Fakat implant ameliyatı yapılırken çene kemiği ve diş eti açıldığı için bu cerrahi işlem sonrasında ağrı ve acı oldukça normaldir. İmplant tedavisi uygulana hastalarda ağrı ve acı ne kadar normal olsa da yüksek ağrı yaşanması muhtemel değildir. Genellikle yaşanan ağrılar düşük şiddetlidir ve kişilerin hayatına olumsuz etki etmemektedir. Yaşanabilecek ağrılar, reçeteye yazılacak ilaçların kullanımı ile en aza indirilmektedir. Diş implantı sonrasında ağrıların aza inmesi için hastaların da sorumlulukları vardır. Diş ve ağız sağlığına önem vererek ağzın içinde bakteri oluşumuna engel olarak kişisel bakımlarını gerçekleştirmişlerdir. Ağız içi bakteri oluşumu sonrasında enfeksiyon kapmamak için kullanılan antibiyotikler özenli bir şekilde seçilmelidir. antibiyotik kullanımı kişiden kişiye değişebildiği için çevrenin önerdiği herhangi ilacı değil, testler sonucu yazılan ilacı kullanmalısınız.

 

Dişin implant sonrası ağrı kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Bu ağrı kişilerin acı eşiğine de bağlıdır. Bu yüzden size anormal gelen ağrılar için hastaneye gitmek doğru bir seçim olacaktır. Fakat şu söylenebilir ki implant tedavisi çok ağrı değildir, kişiden kişiye bu durum değişkenlik gösterebilir.

 

Buna ek olarak, implant tedavisi henüz gelişimi tamamlanmamış bireylere ve çocuklara uygulanmamaktadır. Yetişkin ve çene yapısı oturmuş kişiler için uygun olan implant tedavisi kaybedilen dişlerin yerini doldurabilecek en başarılı ve kesin çözüm yöntemlerinden biridir. Bu yöntem sanıldığından daha az acılıdır ve başarı oranı çok yüksektir. İmplant tedavisi yapıldıktan sonra, ağrı endişelerini My Nova Diş Polikliniği olarak İzmir’in Karşıyaka bölgesinde sizlere implant tedavisinde hizmeti vermekteyiz. Diş sağlığı problemi yaşıyan hastalarımızı Karşıyaka şubemizde implant hizmeti vermekteyiz. Bu yüzden implant ameliyatı sonrası ağrı olur mu gibi endişeleri aklınızdan atıp hastanelere kendiniz teslim edebilirsiniz. Çene kemiğinin implantı kabul etmesine göre iyileşme süreci hızla gerçekleşecektir. İmplant sonrası ağrı olur mu sorularından kurtulup,Karşıyaka polikliniğimizde tarafında implantı yaptırabilirsiniz.

 

İmplantların Sonrasında Uzun Dönem Ağrı Olur Mu?

İmplant uygulaması uzun bir süreçtir, iyileşmesi ölçü alınması ağıza ve dişe gerekli hassasiyetler gösterildiğinde bu süreci çok kolay ve rahat bir şekilde atlatabilirsiniz. Hastaların implanttan sonra gerekli hassasiyeti ve önemi dişlerine göstermeleri gerekmektedir, aksi takdirde daha geç iyileşme ve acılı bir sürece giriş yapabilirler. Hastalar reçete dışında ilaç kullanmamalıdır. Çene ve dişi her türlü davranışından kaçınarak implantı ve iyileşme sürecini kontrol altında tutmalıdırlar. Sigara ve dişin rengi bozacak maddelerden kaçınarak daha sağlıklı olarak implant tedavisinin iyileşmesini kolaylaştırabilirler. İmplant tedavi her ne kadar diş çekiminden daha zor olsa da  yapılması ağız sağlığı için herhangi bir zorluk söz konusu olmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 1,00.

Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?