İmplant diş çeşitli sebeplerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen suni titanyum diş kökleridir. İmplant diş geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.
Rahat ve güvenilir bir işlem olan implant diş operasyonu, lokal anestezi ile hiç bir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Ancak şunu unutmamak gerekir, implant izmir uygulanabilmesi için, sağlıklı diş etleri ve implantı destekleyecek ehil kemik yapısının bulunması şarttır.

İmplant diş tedavisi rahat ve güvenli bir uygulama mıdır?

İmplant diş tedavileri, tam steril ortamda uzman bir ekip ile yapıldığı müddetçe güvenli ve huzurlu bir uygulamadır.
İmplant diş tedavilerinin bir ayağını cerrahi işlem oluştururken diğer ayağını protez işlemi oluşturmaktadır. Bu nedenle protez uzmanı ile ağız diş ve çene cerrahisi uzmanının birbiri ile ahenk içerisinde emek harcaması oldukça önemlidir.
Dental implantlar dünya çapında milyonlarca hastanın gülümsemesini geri kazandırarak onlara doğal dişler gibi görünen, hisseden ve işlev gören yedek dişler kazandırdı.
Son otuz yılda, diş implantları, diş hekimlerinin ve cerrahların eksik dişleri değiştirmek için işbirliği yapma şeklini tamamen değiştirdi. Hastalar artık bir köprüyü desteklemek için çıkarılabilir bir cihaz takmakla diğer dişleri kesmek arasında seçim yapmak zorunda değil.
Diş implantları diş köklerinin yerine geçtiği için, dişler çevreleyen dişler dahil edilmeden değiştirilebilir – ve bir diş kaybolduğunda veya çıkarıldığında normalde eriyen kemiği korurlar.
Diş İmplantları Diş Değiştirme Yönteminde Tercih Edilen Yöntemdir
Ülkedeki önde gelen implant cerrahlarından biri olan Dr. Nikchevich, 1990’ların başında diş implantlarının tercih edilen diş değiştirme yöntemi olduğunu fark etti. Uygulama, hastaların gülümsemelerini ve işlevlerini eski haline getirmek için implant tedavisine odaklanan alanda ilklerden biriydi.

Dental İmplantların Faydaları

Kliniğimizdeki cerrahlar, standart bakım ve aşağıdaki nedenlerden dolayı tercih edilen diş protezi yöntemi olduğu için dental implant tedavisini önermektedir:
Diş implantları, bir diş kaybolduğunda veya çıkarıldığında ortaya çıkan kemik erimesini / bozulmasını önleyen tek diş replasman seçeneğidir.
Bu aynı zamanda, bir köprü yerleştirmek için onları kesmek veya onlara kısmi bir takma diş takmak yerine, bitişik dişleri koruyan tek tedavi seçeneğidir.
Diş implantları, herhangi bir tedavi seçeneği arasında en iyi uzun vadeli başarı oranlarına sahiptir ve bu, 40 yılı aşkın süredir bilimsel literatürde belgelenmiştir.
Dental implantlar bir ömür boyu dayanacak, kemiği koruyacak ve bitişik dişlerin uzun vadeli sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde tasarlandığından, diş implantı tedavisi uzun vadede en uygun maliyetli seçenektir.
Diş implantlarının, diş replasmanı için diğer tedavi seçenekleri tarafından sağlanmayan birkaç benzersiz faydası vardır. Yüz Yapılarını Koruyun. Bir diş kaybolduğunda veya çıkarıldığında, daha önce diş kökünü çevreleyen kemik yeniden emilir veya erir. Dişinizin kökünü diş implantı ile değiştirerek, çene kemiğiniz ve gülüşünüz şeklini korur. Tüm dişlerinizin eksik olması durumunda implant destekli yedek dişler yüz yapılarınızın bütünlüğünü koruyacak ve çenelerinizin küçülmesini ve çökmüş bir yüz görünümünü önleyecektir. Çevreleyen Dişleri Koruyun. Diş destekli köprüler ve kısmi protezler dişlerinizin uzun süreli sağlığını tehlikeye atar. Diş implantlarında, bir köprü yerleştirmek için bitişik dişleri kesmek veya kısmi bir protezi doğal dişlere takmak gerekmez, bu da onların gevşemesine ve sonunda çıkarılmasına neden olabilir. Doğal Görünümü Geri Kazanın. Diş implantları, doğal dişlerinizin görünümünü kopyalamak ve gülüşünüzün doğal görünümünü korumak için kemik ve diş eti dokunuzu korumak için geliştirilmiştir. Diş implantlarını doğru konuma yerleştirerek, cerrahınız diş hekiminizin doğal dişlerinize çok yakın güzel yedek dişler yaratması için ideal temeli sağlayacaktır. Bir Ömür Boyu Dayanacak Şekilde Tasarlandı. Diş implantları bir ömür boyu dayanacak şekilde tasarlandığından, diğer tüm diş değiştirme seçeneklerinden daha iyi bir uzun vadeli başarı oranına sahiptirler. Belgelenmiş klinik araştırmalar, diş implantlarının% 95’in üzerinde başarı oranına sahip olduğunu göstermektedir; bu, diş destekli köprüler ve kısmi veya tam protezlerden önemli ölçüde daha yüksektir. Dental implantların faydaları hakkında daha fazla bilgi için Dental Implant Guide’ı ziyaret edin.

Diş İmplantlarına Aday mısınız?

Dental implant prosedürleri ve teknolojisindeki büyük ilerlemenin bir sonucu olarak, çoğu hasta dental implant tedavisi için düşünülebilir. Bununla birlikte, diş implantlarına aday olup olmadığınızı belirlemek ve gülümsemenizi ve işlevinizi eski haline getirmek için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı geliştirmek için cerrahi bir değerlendirme ve konsültasyon gereklidir.
Konsültasyonunuz sırasında cerrahınız şunları belirleyecektir:
İmplant (lar) ın yerleştirileceği kemiğin kalitesi ve miktarı.
Optimum sonuca ulaşmak için gereken diş implantı sayısı.
Estetiği veya işlevi geliştirmek için gerekli olabilecek diğer prosedürler
Muayenehanemiz, mümkün olan en kesin teşhis ve tedavi planlaması için dişlerinizin, kemik ve yüz yapılarınızın en doğru ve ayrıntılı görünümünü elde etmek için 3D görüntüleme gibi en son teknolojiyi kullanır.
Cerrahi değerlendirme tamamlandıktan sonra, cerrahınız kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak ideal tedavi planını tamamlamak için diş hekiminizle işbirliği yapacaktır.
Tedavi Sürecinde Ne Olur?
Değiştirilecek diş henüz çıkarılmamışsa ilk işlem dişin ameliyatla alınmasıdır. Cerrahınız diş implantı için yeterli kemiğinizin olmadığını tespit ederse, implantın yerleştirileceği bölgede bir kemik grefti gerekecektir. Bazı durumlarda implant yerleştirme, diş çıkarıldıktan hemen sonra tamamlanabilir.
İmplant Diş kimlere uygulanabilir?
İmplant diş tedavisinin başarısı, çene yapısına ve çene kemiğinin yeterliliğine bağlıdır. Yeterli kemik yoğunluğu bulunmayan hastalara yoğunluğun azca olduğu bölgelere yapay kemik tozu uygulaması yapılarak implant operasyonları gerçekleştrilmektedir.
İmplant diş tedavileri için üst yaş sınır bulunmamakla birlikte, 18 yaşını doldurmuş yani kemik gelişimini tamamlamış tüm hastalara implant diş tedavisi uygulanabilir.
Ayrıca test edilemeyen diyabet, gerilim, kan pıhtılaşma sorunu olan ve ileri derecede kalp rahatsızlığı olan kişilere implant diş operasyonları öncesi hekimlerinden izin almadan operasyonları gerçekleştirilmemektedir.
implant diş tedavisinin avantajları
İmplant Diş tedavisinin avantajları nelerdir?
· İmplant diş uygulaması sonrası meydana getirilen protezler doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar.
· Geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlamaktadırlar.
· Diğer protezlere oranla daha güzel duyu görünüme haizdir.
· İmplant diş sayesinde diş eksikliği yandaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilebilmektedir.
· Total protezlerde tutuculuğun artmasını sağlar. Şöyle ki, özellikle alt çene total protezlerinin tutuculuğu oldukca azdır. Bu nedenle hastada yeterli kemik seviyesi olmasa bile, alt çeneye 2 implant yerleştirerek, tutuculuk artmaktadır.
İmplant Diş ömrü ne kadardır?
· İmplantların ömür boyu sorunsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Ancak, implant diş ömrünün uzunluğunu etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir.
· Her gün minimum 2 defa protezlerinizi doğru bir biçimde fırçalamanız gerekmektedir. Etkili fırçalama teknikleri hakkındaki doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.
· Diş aralarını ve implantınızın çevresinde biriken yiyecek artıklarını ortamdan uzaklaştırmak için ara yüz fırçası ya da diş ipi kullanmanızda fayda var.
· Ağız hijyeninin sağlanması için gargara veya ağız duşu kullanabilirsiniz.

İmplant tedavisi nedir?

Bir implant tedavisi, eksik dişinizin yerini tutan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen bir vidadır. Vidanın etrafında bir iyileşme gerçekleştiği zaman, yapay bir diş veya kron ona bağlanır. İmplantlar çok dayanıklıdır ve eksik dişlerin yerine kullanılan çok uzun süreli bir çözümdür. İmplant tedavisi şu anda, diğer tüm diş tedavi seçeneklerine kıyasla en yüksek başarı oranına ve dayanıklılığa sahipler. Bir implant doğal dişinize benzer ve aynı görevi yerine getirir.

İmplant tedavisi İzmir

implant Tedavisi yapılabilecek en iyi yatırımdır.Hepimiz harika bir diş dizisinin ve güzel bir gülümsemenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bir dişi kaybetmek, kendimize daha az güven duymamıza, yemek yeme kabiliyetimizi ve hayatın kalitemizin en yüksek seviyede zarar görmesine neden olabilir. Kaybettiğimiz dişler için implant tedavisi yapılabilecek en iyi yatırımdır.
Eksik bir dişin etkisi
Tek bir eksik dişin kalan dişlerinizin ısırma gücünü etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Geriye kalan dişler boşluklara eğilebilir, yer değiştirebilir ve yiyecekler bu alanlara sıkışabilir. Bu, diş çürüğü ve diş eti hastalığına yüksek bir risk oluşturur. Eksik dişlerin etkisi, gülümsemediğiniz zaman dahi görülebilir; çünkü dişlerin desteğinin eksildiği durumlar birçok insanda, yüz kaslarının sarkması ve kırışıklıkların artması şeklinde gözlemlenebilir.
Tedavimiz neden farklıdır
Aynı Günde Diş implantları ve sistemleri, bugün mevcut en iyi implant tedavisi sağlamak için en güncel teknikleri ve sistemleri kullanmaktadır:
Aynı gün veya en geç 3. gün sizi kalıcı, sürekli ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi yapıyoruz.
Diş eti kesilmeden, kanamasız ve dikişe gerek olmakısızın implantlarınızı yerleştiriyoruz.
İmplant dişleriniz, en son teknoloji kullanılarak kaliteli malzeme kullanarak en hızlı şekilde yapıyoruz.
Diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, şeker hastalıkları dahil bütün sistemik hastalıklarda dahi sizi tedavi edip sabit ve kalıcı diş sahibi yapabiliyoruz.
Eski dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda dahi (dişleri çekip 2ay beklemeye gerek olmadan) hemen çekim sonrası implatları yerleştiriyoruz.
Biz güvenilir olduğu kanıtlanmış malzemeleri kullanan, iyi bilinen ve iyi araştırılmış implant sistemi yerleştiriyoruz.
Kemik eksikliği nedeniyle implant tedavisi ne uygun olmadığını söylenen birçok hastayı tedavi ettik. Bu sorunun üstesinden gelmek için, implant yerleştirmenize olanak sağlamak için gerçek ya da sentetik kemik kullanılarak kemiğin yeniden oluşturulması için özel prosedürler bulunmaktadır, ancak 3GündeDiş implantlarında buna gerek kalmaksızın tedavi ediyoruz.

İmplant tedavisinin aşamaları nelerdir?

Konsültasyon. İlk ziyaretiniz implant tedavisi uygulanacak bölgeyi değerlendirmek için diş hekimlerimizle dostane bir görüşme şeklinde olacaktır. Tedavinizi planlamak için bazı röntgen filmleri, fotoğraflar ve diş kalıpları alacağız. Endişelerinizi dikkatle dinleyeceğiz ve devam etmeden önce sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayacağız.
Ağız içerisinde değişik nedenlerle kaybedilmiş olan dişlerin yerine yenileri yapılması gerektiğinde en iyi alternatiflerden bir tanesidir implant uygulaması. Eksik diş veya dişlerin yerine koyulacak olan implant titanyum malzemesinden yapılmış silindirik ve yirmili yapay diş kökü olarak tanımlanabilir. İmplant ağız içerisinde diş eti altında bulunan çene kemiği İçerisine yerleştirilir. Cerrahi bir işlem olan implant uygulaması uzun zamandır diş hekimliğinde başarı ile uygulanmaktadır.

İmplant Nasıl Kullanılır?

Gerek tek diş eksikliğinde gerek ise birden fazla bir şeyin olmadığı durumda İmplant uygulamaları başarı ile sonuçlanır. İnsanlar arasında yaygın olarak konuşulanın aksine implantlarda başarı oranı düşük değildir. İmplant cerrahisi de zor bir işlem değildir. Burada önemli olan doğru hekimi seçmek ve doğru endikasyonu koymaktır. Hasta olarak yapılması gereken öncelikle implantın fiyatını veya kaç implant yapılması gerektiğini araştırmak olmamalıdır.

İmplant Uygulamasına Nasıl karar verilir?

İhtiyacınız olan tedavinin implant ile mi yapılacağı yoksa başka bir yöntem (diş köprüsü, protez diş, cam fiber uygulaması) ile mi yapılacağı konusunda diş hekiminiz size ayrıntılı bilgi vermelidir.

İmplant nasıl bir klinikte yapılmalıdır?

İhtiyacınız belirlendikten sonra size implant uygulayacak Dİş Kliniğinin standartlarını sorgulamamız gerekir. Cerrahi işlemlerin steril ortamda hatasız çalışan cihazlar ile yapılması şarttır. İmplant uygulayacak hekimin bu konuda yeterli eğitimi almış ve tecrübe edinmiş hekim olması sizin önceliğiniz olmalıdır. Bu aşamadan sonra doktorunuzun size anlatacaklarına dikkatli bir şekilde dinlemeniz ve anlaşılmayan yerleri sorarak ayrıntılı bilgi almanız gerekir.

İMPLANT TEDAVİSİ ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR ?

İmplant uygulaması öncesinde kaybettiğiniz dişlerin neden kaybedildi ye ağızda mevcut kemiğime durumu ve ağzın genel durumu büyük önem taşır. Kalan dişlerin çürük veya periodontal problemli olması yapılacak implantın uzun dönemli başarısını da etkiler. Enfeksiyon taşıyan işler varsa mutlaka tedavi edilmeli, çürük dişler dolgu veya kanal tedavisi yapılmalıdır. Diş eti hastalığının tedavisini takiben implant uygulaması yapılması gerekir. Enfeksiyonu diş etleri mevcut iken implant yapılması kısa dönem içerisinde implantın kaybedilmesine neden olabilecek kadar önemli bir konudur.

İMPLANT DİŞ TEDAVİ PLANI

İmplant uygulanmadan önce yapılacak iyi bir planlama sorun yaşanabilecek durumları ortadan kaldırır. Diş gıcırdatma veya kontrol edilemeyen şeker gibi problemlerin varlığında implant uygulamasında sorunlar yaşanacaktır. İmplantın hangi bölgeye ve kaç tane yerleştirileceği üzerine gelecek yüklerin Dağlama gibi konularda diş hekimi bilgi birikimi Ve tecrübesi ile size öneride bulunacaktır. Farklı kliniklerde değişik implant tedavi planları sunulabilir. Bu farklılıklar ile ilgili hekimden bilgi alıp kafanızdaki işaretlerini İmplant tedavisi öncesinde tamamen gidermenizi tavsiye ederiz. Tedavi planında sadece uygulanacak implantların sayısı ve yeri önemli değildir. Bunun dışında ağızda kalan dişlerin durumu onlara ne gibi bir tedavi uygulanacağı ve uygulanacak implant üzeri köprü veya protezler ile uyumu da büyük önem taşır. Ağızda bazen sadece estetik SORUNLAR olması bile diğer dişlere müdahale edilmesini gerektirebilir. Tedavi planının estetik fonksiyon ve konuşma seslerinin istenilen düzeyde olacağı şekle göre yapılması gerekir.

İmplant yapımı İzmir

İmplant yapımı diş çekiminin nerede ise tam tersi bir uygulamadır. Yani kemik içerisinden dişi çıkarmak yerine, kemik içerisine yapay diş kökünü koyma işlemidir. Lokal anestezi uygulandıktan sonra uyuşan bölgede diş eti hafifçe kaldırılarak altındaki kemik kısma ulaşılır. Bu bölgenin yeterli genişlik ve yükseklikte olması gerekir. Yeterli kemik bulunmadığı durumlarda bazen kemik genişletme bazen de kemik tozu gibi yardımcı uygulamalar yapılabilir.

İmplant diş Uygulaması

Eksik diş olan bölgenin önünde ve arkasında bulunan dişlere herhangi bir aşındırmaya işlemi yapmadan boşluğun bulunduğu bölgedeki kemik içerisine implant vidasının yerleştirilmesi ve bunun üzerine tek bir kaplama yapılması ile uygulanan güncel bir tedavi yöntemidir. Diş köprüleri ne alternatif olarak başarı ile uygulanırlar. Tek diş eksikliğinde implant uygulanabilmesi için o bölgede yeterli boşluk bulunması ve implant vidasının çapı ve boyu ile uyumlu bir kemik olmasına ihtiyaç vardır.

İmplant Üzeri porselen diş

Diş Hekimliğinde implant kaybedilmiş dişlerim bulunduğu alanda sabit köprü restorasyonlarına imkân tanır. Özellikle sonu serbest biten dişsiz ağızlarda hastayı takılıp çıkarılabilen protezlerden kurtaran bir yöntemdir. Bir diş eksikliğinde bir implant uygulandığı gibi iki dişin eksik olduğu durumlarda iki adet implant uygulaması yapılmalıdır.3 diş eksik olan bölgede iki implant ve üzerine üç hadi diş kaplaması konulması mümkündür. Ağız İçerisinde boşluğun ve yerleştirilen implantın özelliklerine bağlı olarak dört diş eksikliğinde iki implant ve üzerine dört diş koyulması da bazı durumlarda mümkün olabilmektedir.

Eksik diş sayısının fazla olduğu durumlarda yapılacak dikkatli bir tedavi planı ile iki veya daha fazla implant üzerine diş köprü ve kaplamaları uygulanarak nerede ise doğal dişiniz gibi çiğneme fonksiyonu sağlayan sabit diş kaplama ve köprüleri kullanılabilmektedir.

Full İmplant

Ağızda hiç diş bulunmadı durumlarda yeterli kemik hacmi var ise sabit diş köprüleri yapılabilir ancak implant için yeterli alan bulunmadığında üst çene de dört altçene de iki adet implant uygulanarak bunların üzerine takılıp çıkarılabilen hareketli diş protezleri uygulanır. İmplantlar proteze destek ve tutuculuk sağladıkları için implant üzeri protezlerin kullanılması klasik diş protezlerinin kullanımına göre son derece rahattır.

İzmir İmplant Diş Tedavisi

Diş kliniğimizde implant uygulamasının cerrahi kısmı, uzman diş cerrahları tarafından, implant üzerine yapılacak kuron, köprü vb estetik diş hekimliği uygulamaları ise diş estetiği uzmanı diş hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Sizin için uygulanabilecek implant alternatifleri ve implant marka fiyat bilgileri için bizimle irtibat kurmanız ve randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Kliniğimizde size uygun tedavi planı ve maliyetler İle ilgili ayrıntılı bilgi alma imkânınız olacaktır.
İmplant için röntgen, tomografi gibi ön hazırlık ve tedavi planlama aşaması tamamlandıktan sonra hasta kliniği ikinci ziyaretinde cerrahi işlemi gerçekleştirecek olan hekim tarafından İmplant yapılacak odaya alIndır. İşlem İle ilgili hastanın kafasında soru işaretleri olup olmadığı, yapılacak tedavi planını doğru anlayıp anlamadığı kontrol edilir.

İmplant Diş Kliniği

Daha sonra tıpkı diş çekiminde uygulanan bölgesel anestezi gibi ağız içerisine anestezi uygulaması yapılır ve bu sayede implant işlemi esnasında hiçbir acı ve rahatsızlık duyulmaz. Önceden planlanan bölgelere implantlar yerleştirilir ve iyileşme dönemi başlar. İmalatlar çene kemiği içerisine yerleştirildikten sonra genellikle alt çene için iki üst çene için üç ay süre ile beklenir. Bu süre uygulanan implant bölgesi’nin özelliğine göre daha kısa veya daha az olabilmektedir. İyileşme döneminde takip eden zamanda hastanın klinik ziyaretinde implant üzerine iyileşme başlıkları takılır. İyileşme başlıklarının takılması ve diş etinde iyileşmenin sağlanması için yaklaşık bir hafta süre gerekir. Bu süreden sonra ağız içerisinden implant üzeri yapılacak protez veya köprünün ölçüsü alınabilir. Protezin uygulama süresi genellikle 1 -2 hafta olmaktadır. İmplant üzerine diş görünümünde protez takıldıktan sonra hasta artık kendi dişi gibi çiğneyebileceği kendi dışı gibi görülen ve rahat konuşabileceğini dişlerine kavuşmuştur. Tedavi süreci ile ilgili bilgi almak ve size uygulanabilecek implant tedavileri için randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Bu muayene sonrasında size uygulanacak implant sayısı ve fiyatı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Değişik implant markaları ve implant üzeri çözümler mevcuttur.
Tedavi planında hemfikir olduğumuzda, bir sonraki adım implant yerleştirmektir. Diş hekimimiz küçük bir cerrahi işlem ve lokal anestezi yapacaktır. Tecrübe edeceğiniz işlem dolgu yapmaktan çok farklı değildir ve genellikle 20 dakika sürer. Ameliyatın yapıldığı yerde diş etine kesi yapılmadığında, dikiş dahi olmayacaktır. İmplant tedavisi alanı çevresinde diş etinde bir kesi olmadığı için herhangi bir şişkinlik yaşamayacaksınız. Size hızlı bir iyileşme sağlamak için ilaç verilecektir. Günlük işlerinize işlem sonrasında devam edebileceksiniz.
İyileşme Süresi. Eski tip implantlarda kemiğin implant tedavisinden sonra tamamen kaynaşması genellikle 3 ay sürer. Aynı gün diş implantlarında bu tarz bir süreye ihtiyaç yoktur. Özel tasarımı sayesinde hemen üstüne diş konup kullanmaya başlayabilirsiniz.
İmplant kron yerleşimi. İmplantların yerleştirilmesini takiben hemen ağızda dişssiz bölgenin ve implantların bir kalıbı alınarak yapay kalıcı ve sabit dişleriniz yapılır.Bu süre eksik diş sayısına göre 1 ile 3 gün arasında değişiklik gösterir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?