Bir veya daha fazla diş eksikse, gülümsemenizin görünümünü ve yemek yeme ve konuşma yeteneğinizi etkilediğini bilirsiniz. Ama çene kemiğinizin sağlığını ve yüz yapınızı da etkilediğini biliyor muydunuz?

Takma dişler veya köprülerle karşılaştırıldığında, İzmir diş implantları aslında kemiğinizi uyarır ve çene kemiğinizin korunmasına yardımcı olur.

Bu makalemizde dişler kaybolduktan sonra, protezler ve İzmir diş implantları ile çene kemiğine ne olduğunu gözden geçirelim istedik.

Eksik Dişler ve Kemik Kaybı

Periodontal hastalık, kemik kaybının ana nedenlerinden biridir ve çıkarılması zor plak ve diş eti iltihabı genellikle erken bir göstergedir.

Bu temel sorunlar, ağzınızdaki her bir dişin dokulardan ve destekleyici bağ liflerinden oluşan doğal köklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bu kökler dişinizi yerinde tutarken aynı zamanda çene kemiğini besler, uyarır ve sertleştirir. Bir dişi kaybettiğinizde, doğal bir diş kökü eksikliği, çenenizde küçülmeye ve kemik kaybına yol açan beslenme ve uyarılma eksikliğine neden olur.

Eksik Dişler Çene Kemiğini Nasıl Etkiler?

Eksik Dişler Çene Kemiğini Nasıl Etkiler?

İlk başta kemik kaybını fark etmeyebilirsiniz. Ancak, sizi yıllarınızın çok ötesinde yaşlanmanıza yol açabilir. Kemik kaybı, ağız çevresindeki kırışıklıklar, ağız ve yanakların çökmesi gibi yüz görünümünde değişikliklere neden olur.

Ek olarak, yan dişler savunmasızdır. Kemik küçülme süreci dişlerde meydana gelir ve çevre dişlerde daha da yüksek çürük ve diş eti hastalığı riskine neden olabilir.

Protezler ve Kemik Kaybı

Kemiğin kaybolmasının bir başka önemli nedeni de uygun stimülasyon eksikliğidir. Dişler kaybedildiğinde kemik erir: İlk 3 ayda% 25 ve ilk 6 ayda% 50’ye kadar. Bu kemiğe protez veya bir parça takıldığında kemik kaybı hızlanır. Diş implantları, protezlere ve parsiyellere popüler bir alternatiftir. Neden? Çünkü bir diş gibi çene kemiğini uyararak hem kemiği hem de yüz yapısını korurlar.

Bu kemik kaybı aslında protez kullananlarda çiğneme güçlüğü ve rahatsızlığa neden olur çünkü çene kemiği şekil değiştirdikçe protezler gevşek bir şekilde oturmaya başlar ve yemek yerken ve konuşurken yerinden çıkmaya başlar. Protez kullananlar dişlere göre% 10 kuvvetle çiğniyorlar.

Eksik Dişler Çene Kemiğini Nasıl Etkiler?

Eksik Dişler Çene Kemiğini Nasıl Etkiler?

İzmir Diş İmplantları ve Kemik Bakımı

İzmir diş implantları, eksik dişler için rahat ve uzun ömürlü bir çözümdür. Diş implantları çene kemiğinize yerleştirildiği ve doğal dişler gibi hareket ettiği için güçlü bir temel oluştururlar ve kemiği uyararak iyileştirmeye, uyum sağlamaya ve çevredeki alanı desteklemeye yardımcı olur, böylece rahatsızlık duymadan veya utanç verici kaymalardan korkmadan çiğneyip konuşabilirsiniz.

Sağlığınıza yatırım

Bir dişinizi kaybettiğinizde, artık görünüşünüzdeki değişiklikler veya güvenle çiğneme ve konuşma beceriniz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

İzmir diş implantı uygulaması ve nitelikli, iyi eğitimli bir diş hekiminin bakımı ile çene kemiğinizin sağlığını koruyan akıllıca ve uzun vadeli bir yatırımdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?