50 yılı aşkın süredir uygulanan diş implantları güvenli bir diş protezi işlemi olarak kabul edilir. Sağlığı iyi olan hastaların çoğu için implantlar, uygun niteliklere sahip bir profesyonel tarafından yapıldığında son derece başarılı bir işlemdir.

Tabii ki, hayattaki herhangi bir şey gibi, diş implantları küçük bir risk taşır, ancak diş hekiminizin bir tedavi süreci olarak implantları önermesinden önce belirli uygunluk kriterlerini karşılamanız gerekir. Bu, implant başarısızlık oranlarının oldukça düşük ve başarı oranlarının oldukça yüksek olduğu anlamına gelir.

Ameliyat için yüksek riskli bir hastaysanız, diş hekiminiz olası sorunları sizinle görüşecektir. Titanyumun alaşımlanabileceği metallerden herhangi birine (bakır, çinko, kurşun, demir veya nikel gibi) duyarlılık gösteren bir hasta, diş implantları için aday olarak kabul edilmeyecektir.

Güvenli implantlara uygun olmak için sağlıklı diş etlerine ve implantı destekleyecek iyi kemik yoğunluğuna sahip olmanız gerekir. Ağzınız boşluksuz olmalı ve diş hijyeni seviyeniz yüksek olmalıdır . Sigara içmeyen biriyseniz de sizin lehinize çalışacaktır.

İlginizi Çekebilir : İzmir Diş İmplantı

İzmir Diş İmplantı Yaptırmak Güvenli mi?

İzmir Diş İmplantı Yaptırmak Güvenli mi?

Diş İmplantları Güvenli mi?

İmplantlar, eksik dişlerin güvenli bir şekilde yerine konması için tasarlanmıştır ve böylece diğer dişlerinizin geride kalacak boşluklara kaymasını önlemeye yardımcı olabilirler. Yapısal bütünlüğün korunması, ağız hijyeni rejimini takip etmeyi kolaylaştırır.

Diğer diş değiştirme seçenekleri ile karşılaştırıldığında protezler, implantlar çok fazla hareket etmez ve ağız şeklinize daha özel bir uyum sağlar.

Çoğu diş hekimi, hasta tüm doğru kutuları işaretlerse, diş implantlarının “güvenli” olduğunu savunacaktır, ancak potansiyel risklere bir göz atmaya değer.

Diş eti hastalığınız veya çürümeniz varsa, implantlara devam etmeden önce bunun tedavi edilmesi gerekir.

İzmir Diş İmplantı Yaptırmak Güvenli mi?

İzmir Diş İmplantı Yaptırmak Güvenli mi?

Diş İmplantları Hangi Riskleri Oluşturur?

İmplantların karmaşık bir cerrahi prosedür olduğunu ve implantın tamamen entegre olması için başarıyla tamamlanması gereken birkaç aşama olduğunu unutmamalısınız. Ameliyattan sonra iyileşmek altı ayı bulabilir, bu nedenle tüm kontrolleriniz ve randevularınız dahil olmak üzere diş hekiminizin size önerdiği tedavi programını izlemeniz çok önemlidir.

Titanyum biyouyumlu bir malzeme iken, iltihaplanma gibi aşırı asidik koşullar altında korozyona uğraması mümkündür.

Asidik koşullar altında, implantınızın titanyumunun ağzınızdaki diğer metallerle etkileşime girmesi de mümkündür; bu işleme galvanik korozyon denir. Ağzınızda metal dolgular veya dolgular varsa, diş hekiminiz bunu sizinle görüşecektir.

İmplantınızın yerinde bir enfeksiyon gelişmesi veya sinir hasarının meydana gelmesi mümkündür. Yakın zamanda bir dişin çekildiği yere bir implant yerleştirilirse, bölgenin tamamen iyileşmiş olması önemlidir.

Diyabetiniz, kanseriniz veya kemik bozulması varsa veya vücudunuzun kendini iyileştirme yeteneği tehlikeye girmişse, diş hekiminiz kendi güvenliğiniz için implantları önermeyebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?