İmplant, üç bileşenden oluşan yapay diş kökü kullanan bir tedavi yöntemidir: üst yapı, implant gövdesi ve taban.

İmplant tedavisi günümüzde diş kliniklerinde uygulanan en ideal tedavilerden biridir. Doğru muayene, teşhis, tedavi ve uygun bakım, hastaların diş sağlığı üzerinde büyük bir potansiyele ve etkiye sahip olacaktır. Sadece implant tedavisini yapan diş hekiminin değil, tedaviyi alan hastanın da yeterli bilgiye sahip olması gerekir ki bu da implant tedavisinin başarısının ve implantın uzun süre rahat kullanımının anahtarıdır.

İmplant tedavisi kolay bir tedavi olmadığı gibi en iyi diş tedavi yöntemlerinin başında gelir. Elbette implant tedavisi hakkında doğru bilgiye sahip olmanızı ve doğru implant tedavisini almanız süreci daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Dişlerini kaybetmiş ve endişeli olanlar

Eskiden tedavi yönteminde, bir diş kaybedildiğinde, yerine köprü uygulaması veya takma diş takılırdı.  Ancak implant tedavisinin ortaya çıkması ile hastaların takma dişler ve köprü tedavisi ile önlenemeyen memnuniyetsizlik ve sorunlarının giderilmesinin önüne geçilemediği için implant tedavisinin uygulanmasına başlanmıştır.

İlginizi Çekebilir : İzmir İmplant Tedavisi

İmplant tedavisinin faydaları

 1. Kendi dişleriniz gibi çiğneyebilirsiniz, böylece herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.
 2. Sağlıklı bir sonraki dişe dokunma gibi gereksiz tedaviye gerek yoktur.
 3. Doğal görünür ve ağzınız için endişelenmeden yemek yemenin ve sohbet etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir İmplant Tedavisi

İmplant Ne Zaman Yapılır?

 • Arka dişlerim olmadığı için köprü ile tedavi edemiyorum.
 • Köprü yapmak için sağlıklı dişleri keskinleştirmek istemiyorum.
 • Ağzımda çok sayıda eksik diş var ve köprüyü destekleyecek kadar yeterli diş yok.
 • Diş takmak konusunda isteksizim
 • Trafik kazası gibi travma nedeniyle dişlerimi kaybettim

İzmir İmplant Nedir?

 • Yapay diş kökü tedavisi olarak da adlandırılan implant tedavisi, günümüzde dişlerini kaybetmiş kişilerden en çok ilgi gören tedavi yöntemidir.
 • İmplant tedavisi, bir dişin düşmüş olduğu bir yere titanyum implant (yapay diş kökü) yerleştirilerek yapay bir kron takıldığı bir tedavi yöntemidir. Yapay kron çene kemiği ve implant (yapay diş kökü) birleştirildikten sonra takıldığı için doğal diş gibi yiyebilirsiniz.
 • Ayrıca en son diş teknolojisi ile yapay kronun rengi ve şekli kendi dişlerinizle aynı şekilde çoğaltılabilir.
 • Uygun postoperatif bakım ile yarı kalıcı olarak kullanılabilir, bu nedenle kalıcı dişten sonra “üçüncü diş” olarak da adlandırılır.
 • İmplantlar tıpta pratik kullanıma sokulmuş en eksiksiz yapay organlardır. Diş yapısına veya köprüye karşı direnciniz varsa implant ile tedavi etmenizi tavsiye ederiz.

İzmir İmplant Tedavisi

İmplantlar sadece kemiğe gömülmez. İmplantın malzemesi olan titanyumun yüzeyini kaplayan bir oksijen filmi vasıtasıyla doğrudan çene kemiğine bağlanır. Titanyum, canlı dokuya iyi uyum sağlama özelliğine sahiptir ve diş etiyle yakın temas halinde olan implantlar, kronun üstüne yerleştirilmesi için sağlam bir temel sağlar.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

İmplant ameliyatı gerçekleştirmek için belirli bir genişlik ve miktarda çene kemiği gereklidir. Çene kemiğinizin genişliği ve miktarı olmasa bile yardımcı cerrahi yaparak implant ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz.

Kliniğimizde hastaların mahremiyetini göz önünde bulunduran bir ortam hazırladık, normal tedavinin yapıldığı muayene odası, implant cerrahisine ayrılmış özel bir ameliyathane de var.

Cerrahinin başarı oranını artırmak ve hastaları rahatlatmak için, prosedür sırasında enfeksiyonu önlemek ve kapsamlı güncel bakım sağlamak için temiz ve özel bir tedavi odası hazırladık. Dişler traş edildiğinde saçılan tozu emen ekstraoral bir vakum yerleştirmek gibi iç ortam havası her zaman yüksek hijyen koşullarında tutulur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?