Diş Fiyatları Zirkonyum

Zirkonyum dişler iyi bakım ile uzun ömürlü ve gelişmiş tıp teknolojileri ile üretilmesi bakımından hem diş sağlığı merkezleri hem de hastalar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Zirkonyum maddesinden yapılan dişler klasik porselen, köprü ve diş protezi uygulamalarında alt yapıyı oluşturan güçlü bir madde olmaktadır. Zirkonyum maddesi beyaz renklidir, diş uygulamalarından gri ve metalik renk hastaları görüntüden dolayı rahatsız etmemesi için uygulanan maddedir.

Diş merkezleri ve hastalar tarafından çoğunlukla bilinmekte ve talep görmektedir. Dişin kaplanması uygulamalarında Zirkonyum tercihi sadece beyaz renk olmasından dolayı değildir, ışığı yansıtan yapısı ile doğal diş rengine yakın rutin hayatta herhangi bir fonksiyonel problem çıkarmaması sebebiyle sıklıkla kullanılır. Etkin sonuçlar nedeniyle gelişen tıp teknolojileri zirkonyum üzerine çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Hasta memnuniyeti sağlanması nedeniyle diş beyazlatma uygulamalarında da zirkonyum kaplamalar kullanılmaktadır. dişlerinden herhangi bir renk değişimi sararma ve haftaların istemediği estetiği bozan diş problemleri zirkonyum uygulaması ile rahatlıkla çözülebilmektedir. Maddenin bu kadar sıklıkla kullanması diş fiyatları Zirkonyum kategorisinde uygulama alanına göre değişiklikler göstermektedir.

Ortodontik tedavi kategorisinde dönük diş durumları, eski dolguların yapısının bozulması ve ayrık veya çapraz dişlerin düzeltilmesi gibi cerrahi işlemlerde Zirkonyum sıklıkla tercih edilmektedir. Ortodontik tedavide tercih edilmesinin sebebi diş fiyatları zirkonyum kaplamalar kategorisinde değerlendirildiğinde fiyat performans bakımından hasta avantajlı sonuçları sunmaktadır. Ayrıca Zirkonyum kaplamalar aşırı madde kaybı yaşamış dişlerin restorasyon veya gülüş tasarımı gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır. kullanım alanlarından bir başkası da arka gruptaki dişlerde köprü veya kaplamalar sırasında Grup dişlerinde yaşanan implant üzeri protezlerde görsel uyum sağlamak amacıyla zirkon kaplamalar tercih edilebilmektedir. Böylelikle hastalar estetik gülüş fonksiyonel diş yapısına sahip olmaktadır.

Tükürük Nedir ve Neden Önemlidir?

Tükürük Nedir ve Neden Önemlidir?

Diş fiyatları zirkonyum kaplamalar veya diğer seçenekler arasından uzun ömürlü çözümler üretmesi nedeni ile de diş merkezleri tarafından da onaylanmaktadır.  iyi bir bakım ile Zirkonyum kaplamalar uzun süreler fonksiyonel ve estetik görüntüyü muhafaza etmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Tıp teknolojileri ve diş cerrahisi alanında yapılan çalışmalardan diş fiyatları Zirkonyum teknolojik donanıma ve kişilerin tercihine göre değişiklik göstermektedir. birçok alanda Zirkonyum kaplamalar hastalar tarafından öncelikli tercih sebebidir. Bu yazımızdan zirkonyum diş kaplamasının avantajları nelerdir konusunu ele alacağız.

  • Öncelikle Zirkonyum maddesi ışığı geçirgenliği yüksek olması sebebiyle diş cerrahisinde hastalar ve diş merkezleri tarafından tercih edilir. Bu tercihin estetik bir gülüşe sahip olurken ayrıca fonksiyonlar dayanıklılığa sahip olunması açısından da hastalar açısından büyük önem taşımaktadır.
  • Zirkonyum maddesi doğal diş rengine yakınlığı nedeniyle tercih edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?